Regional Track: Boy’s day one results

Regional Track: Boy’s day one results

Team Scores
1) Natrona County – 83

2) Kelly Walsh – 59
3) Rock Springs – 40

4) Evanston  – 18
5) Green River – 14

Advertisement - Story continues below...

6) Riverton – 10

Boys 100 Meter Dash 4A
Preliminaries
1 Chance Jones, Natrona, 11.34
1 Carlos Salcido, Rock Springs, 11.34
3 Clay Carlson, Kelly Walsh, 11.39
4 Sam Zook, Kelly Walsh, 11.48
5 Garrett Ravert, Natrona, 11.49
6 Tristin Cloward, Natrona, 11.54
7 Joe Jacobs, Natrona, 11.62
8 Spencer Jahr, Kelly Walsh, 11.83
9 Karim Williams, Natrona, 11.83
10 Trevor Brost, Natrona, 11.85
11 Nick Blume, Rock Springs, 11.90

16 Chandler Cork, Rock Springs, 12.71
17 Reece Clingenpeel, Green River, 12.75

Boys 200 Meter Dash 4A
Preliminaries
1 Robert Counts, Natrona, 21.77
2 Chance Jones, Natrona, 22.08
3 Carlos Salcido, Rock Springs, 22.22
4 Garrett Ravert, Natrona, 22.09
5 Chase Andersen, Natrona, 22.10
6 Clay Carlson, Kelly Walsh, 22.13
7 Sam Zook, Kelly Walsh, 22.32
8 Sean Watts, Riverton, 22.33
9 Tristin Cloward, Natrona, 22.89
10 Joe Jacobs, Natrona, 22.97
13 Nick Blume, Rock Springs, 23.42
15 Cory Salitrik, Rock Springs, 24.01
16 Matt Fowler, Rock Springs, 24.09
17 James Bunderman, Green River, 24.42
20 Reece Clingenpeel, Green River, 25.31

Boys 400 Meter Dash 4A
Preliminaries
1 Robert Counts, Natrona, 49.88
2 Clay Carlson, Kelly Walsh, 50.43
2 Carlos Salcido, Rock Springs, 50.43
4 Ryan Schwieger, Natrona, 50.23
5 Calum Kepler, Kelly Walsh, 50.78
6 Josh Hartford, Green River, 50.79
7 Trevor Brost, Natrona, 51.48
8 Keiffer Jacobs, Kelly Walsh, 51.60
9 Garrett Wilson, Green River, 52.28
10 Matt Fowler, Rock Springs, 52.45
13 Cory Salitrik, Rock Springs, 53.41
16 Steven Glasscock, Green River,  54.28
17 Elijah Rembacz, Rock Springs, 54.66
19 James Bunderman, Green River, 56.39

Boys 800 Meter Run 4A
Finals
1 Ricky Faure, Rock Springs, 1:49.41
2 Josh Hartford, Green River, 1:52.60
3 Hunter Davila, Kelly Walsh, 1:54.84
4 Calum Kepler, Kelly Walsh, 1:56.55
5 Jesse Allen, Natrona, 1:58.87
6 Austin Williamson, Natrona, 1:58.90
7 Preston Portillo, Rock Springs, 1:59.62
8 Trevor Willoughby, Natrona, 2:00.39
9 Elijah Rembacz, Rock Springs, 2:03.17
10 Kevin Thompson, Natrona, 2:04.12
12 Joe Depoyster, Rock Springs, 2:07.07
13 Shawn McGuire, Green River, 2:10.83
16 Josh Shafe, Green River, 2:14.00

Boys 3200 Meter Run 4A
Finals
1 Krey Ramsey, Rock Springs, 9:49.61
2 Asher Catterall, Rock Springs, 9:57.59
3 Jesse Allen, Natrona, 9:58.38
4 Austin Williamson, Natrona, 10:07.50
5 Garrett Condelario, Natrona, 10:11.88
6 Dillon Gilpin, Evanston, 10:20.74
7 Nate Robinson, Kelly Walsh, 10:23.14
8 Preston Gromer, Kelly Walsh, 10:23.93
9 Kody Thomas, Rock Springs, 10:25.87
10 Jacob Pearson, Kelly Walsh, 10:35.97
14 Austin Waters, Green River, 10:53.69
15 Clay Goich, Rock Springs, 11:00.22
18 Curtis Westenskow, Green River, 11:33.99

Boys 110 Meter Hurdles 4A
Preliminaries
1 Joey Czellecz, Kelly Walsh, 14.84
2 Chase Andersen, Natrona , 15.51
3 Logan Wilson, Natrona, 14.87
4 Marcus Nolan, Kelly Walsh, 16.16
5 Hyrum Peterson, Evanston, 16.54
6 Josh Harshman, Natrona, 16.75
7 Trevor Thorvaldson, Kelly Walsh, 16.78
8 Kolton Legerski, Rock Springs, 16.92
9 Kylan Shultz, Riverton, 17.61
10 Jesse Barker, Evanston, 18.01
11 Trent Rasmussen, Rock Springs, 18.70

Boys 300 Meter Hurdles 4A
Preliminaries
1 Joey Czellecz, Kelly Walsh, 38.97
2 Chase Andersen, Natrona, 40.54
3 Tyler Vendetti, Green River, 40.58
4 Carlos Salcido, Rock Springs, 40.63
5 Logan Wilson, Natrona, 40.71
6 Hyrum Peterson, Evanston, 41.94
7 Kyle Thomas, Kelly Walsh, 42.39
8 Kooper Adams, Kelly Walsh, 42.76
9 Isaac Langi, Natrona, 43.10
13 Kolton Legerski, Rock Springs, 44.53
16 Drew Wilson, Green River, 46.28
19 Trent Rasmussen, Rock Springs, 48.64

Boys 4×100 Meter Relay 4A
Finals
1 Natrona County, 42.17
2 Kelly Walsh, 43.19
3 Riverton, 43.97
4 Rock Springs, 45.12

Boys Long Jump 4A
Finals
1 Robert Counts, Natrona, 22-09.25
2 Robert Creager, Natrona, 22-04.50
3 John Fanto, Kelly Walsh, 21-08.25
4 Chase Andersen, Natrona, 21-06.25
5 Tyler Vendetti, Green River, 21-06.00

14 Drew Wilson, Green River, 18-04.25
15 Riley Yeager, Green River, 18-02.00
17 Brayden Wirick, Rock Springs, 17-01.25
20 Gary Mathis, Rock Springs, 15-08.75
22 Brenden Lapp, Rock Springs, 15-01.00

Boys Discus Throw 4A
Finals
1 Jake Geil, Kelly Walsh, 151-01
2 Cole Wilkinson, Evanston, 144-09
3 Justin Kelly, Natrona, 134-04
4 Jacob Wilson, Rock Springs, 134-01
5 Jake Gray, Kelly Walsh, 133-10
6 Austin Luers, Natrona, 132-02
7 Dylan Rust, Green River, 132-01
8 Bo Patterson, Riverton, 129-10
9 Daniel Bliss, Natrona, 128-03
10 Kris White, Rock Springs, 123-09
12 Dylan Turcato, Rock Springs, 120-00
16 Hayden Love, Green River, 116-09
19 Matt Medina, Green River, 115-04
21 Rob Hunter, Green River, 110-08
22 Anthony Diaz, Rock Springs, 99-00