Wyoming prep football and volleyball weekend scores; Still several scores not reported

Wyoming prep football and volleyball weekend scores; Still several scores not reported

Football

4A

#1 East 34, Rock Springs 15

Advertisement - Story continues below...

#2 Natrona 48, Central 20

#3 Gillette 54, #5 Kelly Walsh 0

#4 Sheridan 49, Laramie 6

Evanston 21, South 17.

 

Friday  Scrimmages and Zero Week Games

Worland 24, Riverton 21

Meeteetse 60, Midwest 7

Jackson 52, Teton, ID 27

Lyman 18, Altamont, UT 6

Custer, SD 30, Newcastle 8

Miles City, MT 43, Powell 7

Torrington 30, Wheatland 7

 

Saturday

Bridgeport, Nebraska 30, Southeast 14

Laurel, MT 13, Cody 0

Cokeville 27, Bear Lake, ID  6

Lingle vs Wind River at Casper KW  CANCELLED

 

scores not reported yet

Glenrock @  Rawlins

Lovell @ Buffalo

Rock River @ Little Snake River

Saratoga @ Pine Bluffs

Upton-Sundance @ Wright

Dubois, Farson and HEM

Green River vs Douglas

Guernsey, Ten Sleep and Kaycee @Kaycee

Greybull, Shoshoni and Thermopolis at Thermopolis

Kemmerer, Riverside, and Tongue River at Riverton

Big Piney at Pinedale

Burns @ Lusk

Big Horn vs Lander at Casper

 

Volleyball

(several scores not reported including the Cokeville Invite)

Thursday, August 28

Class 2A

Southeast 3, Pine Bluffs 1 (18-25, 25-5, 25-16, 25-20)

Saratoga 3, Wyoming Indian 2 (19-25, 25-16, 15-25, 25-22, 15-3)

 

Friday, August 29

Class 4A

Riverton Invitational

Cheyenne East 2, Laramie 0 (25-13, 25-15) (Non-Conference Game)

Sheridan 2, Cheyenne Central 1 (25-21, 24-25, 15-13) (Non-Conference Game)

Sheridan 2, Riverton 0 (25-24, 25-21)

Cheyenne East 2, Natrona 0 (25-22, 25-17)

Kelly Walsh 2, Laramie 0 (25-18, 25-15)

Cheyenne Central 2, Rock Springs 1 (25-23, 19-25, 15-13)

Riverton 2, Cheyenne South 0 (25-8, 25-23)

Natrona 2, Sheridan 0 (25-24, 25-23)

Kelly Walsh 2, Cheyenne East 0 (25-22, 25-19)

Rock Springs 2, Laramie 0 (25-13, 25-17)

Cheyenne Central 2, Riverton 1 (24-25, 25-23, 15-13)

Natrona 2, Cheyenne South 0 (25-11, 25-13)

Kelly Walsh 2, Sheridan 0 (25-19, 25-23)

Cheyenne East 2, Rock Springs 0 (25-17, 25-13)

 

Class 2A

Big Piney 3, Wyoming Indian 1 (25-23, 25-13, 13-25, 25-23)

 

Class 1A

Little Snake River 3 Farson-Eden 0 (25-21, 25-18, 25-19)

 

Douglas Invitational

3A Douglas 2, 2A Tongue River 1 (26-24, 23-25, 15-8)

3A Torrington 2, 3A Buffalo 0 (25-19, 25-13) (Non-Conference Game)

2A Thermopolis 2, 3A Wheatland 0 (25-20, 25-17)

2A Wright 2, 3A Glenrock 0 (25-15, 26-24)

2A Lyman 2, 3A Pinedale 0 (25-23, 25-12)

3A Powell 2, 3A Newcastle 0 (25-19, 25-22)

3A Lander 2, 3A Worland 0 (25-21, 25-23)

2A Shoshoni 2, 3A Jackson 0 (25-21, 25-17)

3A Douglas 2, 2A Lyman 1 (25-22, 20-25, 15-13)

3A Newcastle 2, 3A Torrington 0 (26-24, 25-16) (Non-Conference Game)

3A Wheatland 2, 3A Lander 0 (25-23, 25-13)

2A Wright 2, 2A Shoshoni 0 (26-24, 25-14)

2A Tongue River 2, 3A Pinedale 1 (25-20, 21-25, 15-7)

3A Powell 2, 3A Buffalo 0 (25-6, 25-21)

3A Worland 2 2A Thermopolis 0 (25-17, 25-13)

3A Jackson 2 3A Glenrock 0 (25-14, 25-21)

3A Douglas 2, 3A Pinedale 0 (25-15, 25-11)

3A Torrington 2, 3A Powell 1 (25-22, 24-26, 15-8)

3A Wheatland  2, 3A Worland 0 (25-14, 25-17) (Non-Conference Game)

2A Wright 2, 3A Jackson 0 (25-18, 25-21)

2A Lyman 2, 2A Tongue River 0 (25-13, 26-24)

3A Newcastle 2, 3A Buffalo 1 (24-26, 26-24, 15-8) (Non-Conference Game)

2A Thermopolis 2, 3A Lander 1 (25-15, 20-25, 15-12)

2A Shoshoni 2, 3A Glenrock 0 (25-19, 25-15)

 

North Big Horn Invitational at Lovell

3A Lovell 2, 2A Greybull 0 (25-5, 25-19)

3A Cody 2, 2A Rocky Mountain 0 (25-15, 25-18)

2A Kemmerer 2, 1A Meeteetse 1 (21-25, 25-20, 15-6)

2A Wind River 2, 1A Burlington 0 (25-19, 25-9)

2A Greybull 2, 1A Meeteetse 0 (25-19, 25-15)

2A Rocky Mountain 2, 1A Burlington 1 (25-10, 23-25, 15-10)

3A Lovell 2, 2A Kemmerer 0 (25-13, 25-13)

3A Cody 2, 2A Wind River 0 (25-21, 26-24)

3A Lovell 2, 1A Meeteetse 0 (25-11, 25-6)

3A Cody 2, 1A Burlington 0 (25-12, 25-12)

2A Kemmerer 2, 2A Greybull 1 (23-25, 25-23, 18-16)

2A Wind River 2, 2A Rocky Mountain 1 (25-14, 23-25, 15-12)

 

Lingle Invitational

2A Big Horn 2, 2A Southeast 0 (25-19, 25-12)

1A Kaycee 2, 1A Rock River 0 (25-19, 25-18)

2A Burns 2, 2A Sundance 1 (25-15, 21-25, 15-8)

1A Lingle-Ft. Laramie 2, 1A Midwest 0 (25-5, 25-9)

2A Pine Bluffs 2, 1A Upton 0 (25-16, 25-13)

2A Big Horn 2, 1A Rock River 0 (25-11, 25-6)

2A Burns 2, 1A Kaycee 0 (25-14, 25-18)

2A Sundance 2, 1A Lingle-Ft. Laramie 0 (25-21, 25-18)

2A Pine Bluffs 2, 1A Midwest 0 (25-12, 25-13)

2A Southeast 2, 1A Upton 1 (25-15, 22-25, 15-9)

2A Big Horn 2, 2A Burns 1 (18-25, 25-24, 15-11)

1A Kaycee 2, 1A Lingle-Ft. Laramie 0 (25-21, 25-23)

2A Pine Bluffs 2, 2A Sundance 0 (25-10, 25-17)

2A Southeast 2, 1A Midwest 0 (25-12, 25-9)

1A Upton 2, 1A Rock River 0 (25-10, 25-18)

2A Big Horn 2, 1A Lingle-Ft. Laramie 0 (25-8, 25-21)

2A Pine Bluffs 2, 1A Kaycee 1 (25-15, 15-25, 15-12)

2A Southeast 2, 2A Sundance 0 (25-12, 25-4)

1A Rock River 2, 1A Midwest 1 (23-25, 25-14, 15-11)

2A Burns 2, 1A Upton 0 (25-14, 25-23)

2A Big Horn 2, 2A Pine Bluffs 1 (21-25, 25-21, 15-5)

2A Southeast 2, 1A Kaycee 0 (25-12, 25-22)

2A Sundance 2, 1A Rock River 0 (25-17, 25-12)

2A Burns 2, 1A Midwest 0 (25-13, 25-14)

1A Upton 2, 1A Lingle-Ft. Laramie 0 (25-19, 25-18)

 

Saturday, August 30

Class 4A

Riverton Invitational

Natrona 2, Riverton 0 (25-18, 25-13) (Non-Conference Game)

Laramie 2, Cheyenne South 1 (24-25, 25-18, 15-11) (Non-Conference Game)

Cheyenne East 2, Sheridan 1 (22-25, 25-23, 15-8) (Non-Conference Game)

Kelly Walsh 2, Rock Springs 0 (25-16, 22-25, 15-10) (Non-Conference Game)

Cheyenne East 2, Riverton 0 (25-14, 25-16)

Kelly Walsh 2, Cheyenne Central 0 (25-18, 25-23)

Natrona 2, Laramie 0 (25-23, 25-17)

Cheyenne South 2, Rock Springs 1 (18-25, 25-24, 15-6)

Riverton 2, Laramie 0 (25-17, 25-23)

Kelly Walsh 2, Cheyenne South 0 (25-20, 25-15)

Natrona 2, Cheyenne Central 0 (25-22, 25-19)

Rock Springs 2, Sheridan 0 (25-24, 25-19)

 

Class 1A

Kelly Walsh Sophomores 2, Arvada-Clearmont 0 (25-9, 25-8)

Cheyenne Central Sophomores 2, Arvada-Clearmont 0 (25-23, 25-17)

Hulett 2, Arvada-Clearmont 0 (25-7, 25-11) (Non-Conference Game)

Riverton Sophomores 2, Arvada-Clearmont 0 (25-18, 25-17)

 

Inter-Class

Douglas Invitational

Gold Bracket

3A Douglas 2, 3A Wheatland 0 (25-20, 25-14) (Non-Conference Game)

2A Lyman 2, 2A Shoshoni 0 (25-20, 25-21)

3A Powell 2, 2A Thermopolis 0 (25-14, 25-13)

2A Wright 2, 3A Newcastle 0 (25-15, 25-14)

2A Thermopolis 2, 3A Wheatland 1 (15-25, 25-21, 17-15)

3A Newcastle 2, 2A Shoshoni 1 (25-22, 10-25, 15-13)

3A Powell 2, 3A Douglas 0 (25-23, 25-18)

2A Wright 2, 2A Lyman 1 (11-25, 25-22, 17-15)

2A Shoshoni 2, 3A Wheatland 1 (25-21, 16-25, 15-3) – 7th Place

3A Newcastle 2, 2A Thermopolis 1 (20-25, 25-21, 15-13) – 5th Place

3A Douglas 2, 2A Lyman 1 (25-22, 15-25, 15-11) – 3rd Place

3A Powell 2, 2A Wright 0 (25-17, 25-17) – 1st Place

 

Silver Bracket

3A Jackson 2, 3A Worland 0 (25-20, 25-18)

3A Pinedale 2, 2A Tongue River 1 (25-22, 22-25, 15-8)

3A Torrington 2, 3A Glenrock 0 (25-11, 25-15) (Non-Conference Game)

3A Worland 2, 3A Glenrock 1 (23-25, 25-10, 15-10) (Non-Conference Game)

3A Jackson 2, 3A Torrington 0 (25-18, 25-15)

3A Worland 2, 2A Tongue River 1 (25-18, 19-25, 15-6) – 5th Place

3A Buffalo 2, 3A Jackson 0 (25-20, 25-20) – 1st Place

 

North Big Horn Invitational at Lovell

2A Kemmerer 2, 2A Rocky Mountain 0 (25-13, 26-24)

2A Wind River 2, 2A Greybull 1 (25-22, 15-25, 15-13)

3A Cody 2, 1A Meeteetse 0 (25-8, 25-11)

3A Lovell 2, 1A Burlington 0 (25-15, 25-11)

2A Rocky Mountain 2, 1A Meeteetse 0 (25-13, 25-11)

2A Greybull 2, 1A Burlington 1 (12-25, 25-11, 15-5)

2A Kemmerer 2, 3A Cody 0 (25-20, 25-23)

3A Lovell 2, 2A Wind River 0 (25-17, 25-14)

1A Burlington 2, 1A Meeteetse 0 (25-12, 25-23) – 7th Place (Non-Conference Game)

2A Greybull 2, 2A Rocky Mountain 0 (25-19, 25-10) – 5th Place (Non-Conference Game)

3A Cody 2, 2A Wind River 1 (25-23, 20-25, 15-13) – 3rd Place

3A Lovell 2, 2A Kemmerer 0 (25-17, 25-21) – 1st Place