Boy’s All-State Track Honors: Rust and Love lead GR while Salcido represents RS; Big Piney’s Marx four-time All-Stater

Boy’s All-State Track Honors: Rust and Love lead GR while Salcido represents RS; Big Piney’s Marx four-time All-Stater

Boy’s All-State Track (Courtesy of WyoPreps)

4A Boys

Walker Newell – Campbell County (All-State in 2014)

Advertisement - Story continues below...

Kyle Alexander – Cheyenne Central

Jacob Forkner – Cheyenne Central

Garrett Kuskie – Cheyenne Central

Elliott Miller – Cheyenne Central

Ben Monger – Cheyenne Central

Jeff Salinas – Cheyenne Central

D.J. Shamborguer – Cheyenne Central

Jackson Wood – Cheyenne Central

Gabe Beliaj – Cheyenne South

William Nolan – Cheyenne South

Hayden Love – Green River

Dylan Rust – Green River

Hunter Davila – Kelly Walsh (All-State in 2013 and 2014)

Marcus Nolan – Kelly Walsh (All-State in 2014)

Chris Henry – Laramie

Chase Andersen – Natrona County

Stevann Brown – Natrona County (All-State in 2014)

Maeson Gallegos – Natrona County

Austin Luers – Natrona County

Ryan Olsen – Natrona County

Kevin Thompson – Natrona County

Karim Williams – Natrona County

Logan Wilson – Natrona County

Carlos Salcido – Rock Springs (All-State in 2013 and 2014)

 

3A Boys

Taylor Hepp – Buffalo (All-State in 2014)

Tristan Hepp – Buffalo

Jackson Bower – Cody (All-State in 2013 and 2014)

Noah Rivera – Cody (All-State in 2012 and 2014)

Brody Smith – Cody (All-State in 2014)

Chris Bolinger – Douglas

Lane George – Douglas (All-State in 2013 and 2014)

Hunter Haman – Douglas (All-State in 2014)

Justin Leman – Douglas (All-State in 2014)

Tyrel Leman – Douglas

Bay Parks – Douglas

Gage Pitt – Douglas (All-State in 2014)

Chase Vialpando – Douglas

Theo Dawson – Jackson Hole

Nigel Dice – Jackson Hole

Henry Geraci – Jackson Hole

Ezekiel Nelson – Jackson Hole

Brandon Teter – Lovell (All-State In 2014)

Brent Synder – Lovell

Cade Covington – Mountain View

Caleb Flake – Mountain View

Kalei Smith – Powell (All-State in 2013 and 2014)

Brian Campbell – Star Valley

Nic Demler – Star Valley (All-State in 2014)

Shane Henderson – Star Valley

Mitch Rider – Star Valley (All-State in 2014)

Logan Harris – Torrington

Chris Caves – Wheatland

Kyle Pollock – Wheatland (All-State in 2014)

 

2A Boys

Charlie Ringley – Big Horn

Jace Marx – Big Piney (4-Time All-State Honors)

Tyler Morgan – Burns (All-State in 2014)

Rowan Fichtner – Burns (All-State in 2014)

Noah Taylor – Burns (All-State in 2014)

Paden Wilson – Burns (All-State in 2014)

Ryan Sylvester – Greybull

Robert Webster – Kemmerer

Martin Fitzwater – Niobrara County (All-State in 2013 and 2014)

Jorge Garcia – Pine Bluffs

Scott Gross – Pine Bluffs (All-State in 2014)

Dylan Roberts – Riverside

Jonathan Allred – Rocky Mountain

Andrew Oiler – Saratoga

Triston Parrish – Shoshoni (All-State in 2014)

Cort Ingalls – Sundance

Cody Bjorhus – Thermopolis

Ryan Bradshaw – Thermopolis

Jacob Hart – Thermopolis

Domanic Jensen – Thermopolis (All-State in 2014)

Choc Maddock – Thermopolis (All-State in 2014)

Micaiah Huff – Tongue River

Austin Scammon – Tongue River

Keegan HerManyHorses – Wyoming Indian (All-State in 2014)

 

1A Boys

Cole Jackman – Cokeville

Jake Jackman – Cokeville

Jace Peterson – Cokeville (All-State in 2013 and 2014)

Macen Peterson – Cokeville

James Teichert – Cokeville (All-State in 2014)

Kennan Thompson – Cokeville (All-State in 2014)

Seth Toomer – Cokeville

West Hagert – Dubois

Rowan Hawk – Dubois (All-State in 2014)

Jacob Barnes – Guernsey-Sunrise

Hunter Bye – Guernsey-Sunrise (All-State in 2014)

Brady Esquibel – Guernsey-Sunrise

Seth Frederick – Guernsey-Sunrise (All-State in 2014)

Treasure Hollister – Guernsey-Sunrise (All-State in 2014)

Noah Elm – Kaycee

Hayden Fauber – Kaycee

Taylor Rouse – Kaycee (All-State in 2014)

Barry Greenwald – Lingle-Ft. Laramie (All-State in 2013 and 2014)

Tyler Hunt – Lingle-Ft. Laramie

Devion Adams – Upton (All-State in 2014)

Chase Beyl – Upton

Dawson Butts – Upton

Hunter Woodard – Upton (All-State in 2014)

Carlos Salcido took first place in the 400 meters at the Simplot Games/photo courtesy of H. Michael Roberts

Read More: Track and Field All-State 2015 | http://wyopreps.com/track-and-field-all-state-2015/?trackback=tsmclip