Girl’s 2015 All-State Track and Field; Lady Tigers Crouch, Henry and Williams and Green River’s Givens and Dewey honored; Lyman’s Wingeleth four time All-Stater

Girl’s 2015 All-State Track and Field; Lady Tigers Crouch, Henry and Williams and Green River’s Givens and Dewey honored; Lyman’s Wingeleth four time All-Stater

2015 All-State Girl’s Track and Field  (courtesy of WyoPreps)

4A Girls

Breann Clemetson – Campbell County

Advertisement - Story continues below...

Ashlyn Erisman – Campbell County (All-State in 2014)

Kaylee Hove – Campbell County

Jayden Igo – Campbell County

Sage Kohr – Campbell County

Elizabeth Maller – Campbell County (All-State in 2014)

Sydney McClure – Campbell County

Abby Moerkerke – Campbell County

Kelly Moodry – Campbell County

Haley Urbatsch – Campbell County

Kassidy Wanke – Campbell County

Sydney Wendt – Campbell County (All-State in 2014)

Grace Wiley – Campbell County

Lily Joslin – Cheyenne East

Amber Codr – Cheyenne South

Cali Stewart – Cheyenne South

Brinae Sanders – Evanston

Andri Dewey – Green River

Josie Givens – Green River

Hannah Carter – Kelly Walsh

Sofia Hof – Kelly Walsh (All-State in 2013)

Olivia L’Ami – Kelly Walsh (All-State in 2014)

Taylor Arsaga – Laramie

Phoenix Farnham – Laramie (All-State in 2013 and 2014)

Kaitlin Barnes – Natrona County

Siri Christensen – Natrona County

Kaitlyn Mayhue – Natrona County

Molly Olsen – Natrona County (All-State in 2014)

Maliya Crouch – Rock Springs (All-State in 2013 and 2014)

Alyse Henry – Rock Springs

Darian Williams – Rock Springs (All-State in 2014)

 

3A Girls

Autumn Knight – Buffalo

Erika Larsen – Cody

Emily Reed – Cody (All-State in 2013 and 2014)

Lauren Collins – Douglas

Kelsi Gamble – Douglas

Madison Hoopman – Douglas

Claire Tompkins – Douglas

Lisa Townsend – Douglas

Courtnee Vialpando – Douglas

Zoe Curran – Jackson Hole

Anna Gibson – Jackson Hole

Emilie Gocke – Jackson Hole

Brazee Smith – Jackson Hole

Whitney Grant – Lovell (All-State in 2013 and 2014)

Calbi Ausmann – Newcastle (All-State in 2014)

Madison Vitt – Mountain View

Danna Hanks – Powell (All-State in 2014)

Julia Kay O’Neill – Powell

Anissa Warner – Powell (All-State in 2013 and 2014)

Janice Hall – Star Valley

Aspen Heward – Star Valley

Rachel Battershell – Wheatland

Abby Carver – Worland

Shayna Soderstrom – Worland (All-State in 2013 and 2014)

 

2A Girls

Bailey Bard – Big Horn (All-State in 2013 and 2014)

Cassidy Enloe – Big Horn (All-State in 2014)

Lydia Mayer – Big Horn

Morgan Nance – Big Horn (All-State In 2014)

Grace Tanner – Big Piney

Megan Murphy – Burns

Ashley Turner – Burns

Abby Brunski – Kemmerer

Makenzie Crittenden – Kemmerer (All-State in 2014)

Rexanna Kelly – Kemmerer (All-State in 2014)

Hannah Nielson – Kemmerer (All-State in 2014)

Peyton Limoges – Lyman

Ann Wingeleth – Lyman (4-Time All-State Honors)

Marina Howard – Pine Bluffs

Mikaela Hocker – Rocky Mountain

Raine Pingetzer – Shoshoni (All-State in 2014)

Emily Buchanan – Southeast

Noelle Chapman – Southeast

Cayley Gibb – Southeast (All-State in 2013 and 2014)

Dani McManamen – Southeast (All-State in 2014)

Trista Stees – Southeast

Jules Ward – Thermopolis

Sarah Bacon – Tongue River

LeeAnna Mitchell – Tongue River (All-State in 2014)

Megan Longtine – Wind River

Kodi Edwards – Wright

Charlene Brown – Wyoming Indian (All-State in 2014)

 

1A Girls

Zariah Tolman – Burlington (All-State in 2013 and 2014)

Savannah Phillips – Cokeville (All-State in 2014)

Janetta Teichert – Cokeville

McKenzie Powell – Encampment

Brittany Dys – H.E.M.

Cheyenne Tomkins – H.E.M. (All-State in 2014)

Brytnee Streeter – Kaycee (All-State in 2013 and 2014)

Dakotah Winsor – Kaycee

Natalie Booth – Lingle-Ft. Laramie

Kaylynn Jefferson – Lingle-Ft. Laramie (All-State in 2014)

Morea Shipley – Lingle-Ft. Laramie

Gabrielle Wollert – Lingle-Ft. Laramie (4-Time All-State Honors)

Georgia Wollert – Lingle-Ft. Laramie (All-State in 2014)

Kirstin Gourlay – Little Snake River

Lil Hedges – Little Snake River

Katie Lee – Little Snake River

Katelyn Olson – Little Snake River

Addie Stanley – Little Snake River

Michayla Miller – Ten Sleep

Karen Lambert – Upton

Josie Olson – Upton

Loreana Rhoden – Upton (All-State in 2013 and 2014)

Dani Haverkamp – Western Heritage

 

Read More: Track and Field All-State 2015 | http://wyopreps.com/track-and-field-all-state-2015/?trackback=tsmclip