Standings
(Conference Record listed first, then Overall Record)
AA
Cheyenne Post 6 1-0, 31-17
Jackson Giants 1-0, 20-24
Casper Oilers 1-1, 18-24
Gillette Roughriders 0-0, 36-22
Sheridan Troopers 0-2, 11-15
A Northeast
Douglas Cats 6-2, 22-21
Cheyenne Hawks 4-4, 10-21
Casper Drillers 3-3, 20-12
Wheatland Lobos 3-7, 8-18
A Southeast
Torrington Tigers 10-0, 24-11
Laramie Rangers 6-2, 16-23
Guernsey Grizzlies 2-8, 3-9
Rawlins Generals 2-10, 5-27
A Northwest
Cody Cubs 4-0, 23-12
Powell Pioneers 3-3, 13-18
Lovell Mustangs 1-5, 5-24
A Southwest
Evanston Outlaws 4-2, 14-11
Riverton Raiders 4-2, 13-16
Green River Knights 1-1, 15-16
Rock Springs Archie Hay Post 24 1-5, 14-17
Scores
Thursday, July 3
Rapid City, SD 5, Gillette 4
Gillette Roughriders 5, Rapid City, SD 4
Torrington Tigers 3, Wheatland Lobos 1
Torrington Tigers 12, Wheatland Lobos 2
Laramie Rangers 9, Rawlins Generals 3
Laramie Rangers 25, Rawlins Generals 2
Cody Cubs 16, Scottsbluff, NE 1
Cheyenne Tournament
Casper Oilers 4, Colorado Hitstreak 2
Cheyenne Post 6 9, Colorado Instructional Blue 1
Jackson Tournament
Idaho Falls, ID 10, Jackson Giants 5
Idaho Falls, ID 5, Green River Knights 4
Jackson Giants 7, Billings, MT Cardinals 0
Friday, July 4
Cheyenne Tournament
Denver, CO Davy Jones 9, Casper Oilers 5
Casper Oilers 13, Cheyenne Hawks 0
Cheyenne Post 6 3, Longmont, CO 2
Ft. Collins, CO 9, Cheyenne Post 6 6
Jackson Tournament
Idaho Marlins 6, Green River Knights 3
Jackson Giants 7, Billings, MT Halos 3
Rock Springs 8, Blackfoot, ID 3
Rock Springs 8, Idaho Falls, ID 7
Saturday, July 5
Torrington Tigers 14, Chadron, NE 10
Chadron, NE 14, Torrington Tigers 12
Cheyenne Tournament
Casper Oilers 10, Colorado Instructional Gray 0
Colorado Diamond Club 4, Cheyenne Post 6 2
Jackson Tournament
Idaho Marlins 9, Jackson Giants 3
Green River Knights 9, Blackfoot, ID 0
Rock Springs 3, Smithfield, UT 0
Sunday, July 6
Cody Cubs 15, Sheridan Troopers 11
Sheridan Troopers 6, Cody Cubs 5
Cheyenne Tournament
Ft. Collins, CO 9, Casper Oilers 2
Cheyenne Post 6 11, Colorado Hitstreak 1
Jackson Tournament
Billings, MT Halos 8, Rock Springs 6
Jackson Giants 8, Rock Springs 7
Billings, MT Halos 4, Green River Knights 3
Monday, July 7
Gillette Roughriders 7, Jackson Giants 2
Torrington Tigers 11, Douglas Cats 8
Casper Drillers 3, Wheatland Lobos 0
Cody Cubs 23, Riverton Raiders 1
Cody Cubs 30, Riverton Raiders 6
Powell Pioneers 16, Glendive, MT 10
Powell Pioneers 9, Glendive, MT 3
Upcoming Schedule
Tuesday, July 8
Jackson Giants at Pocatello, ID (DH) – 6 p.m. and 8 p.m.
Douglas Cats at Casper Drillers (DH) – 5 p.m. and 7 p.m.
Laramie Rangers at Torrington Tigers (DH) – 5 p.m. and 7 p.m.
Cody Cubs at Lovell Mustangs (DH)
Green River Knights at Riverton Raiders (DH) – 4 p.m. and 6.p.m.
Wednesday, July 9
Gillette Roughriders at Boise, ID Gems – 6 p.m.
Wheatland Lobos at Rapid City, SD Prep
Evanston Outlaws at Green River Knights (DH) – 4 p.m. and 6:30 p.m.
Riverton Raiders at Rawlins Generals (DH) – 5 p.m. and 7 p.m.
Thursday, July 10
Cheyenne Post 6 vs. TBA
Gillette Roughriders vs. Treasure Valley, OR – 4 p.m. at Boise, ID
Gillette Roughriders vs. Rocky Mountain, ID – 7 p.m. at Boise, ID
Jackson Giants at Billings, MT Bluejays – 1 p.m.
Wheatland Lobos vs. TBA (at Rapid City, SD)
Laramie Rangers vs. TBA (at Billings, MT)
Cody Cubs at Rapid City, SD Post 22 Bullets – Noon
Powell Pioneers vs. TBA (at Billings, MT)
Lovell Mustangs vs. TBA (at Billings, MT)
Friday, July 11
Cheyenne Post 6 vs. TBA
Gillette Roughriders vs. Seattle, WA – 10 a,m, at Boise, ID
Jackson Giants vs. Powell Pioneers – 4 p,m, at Billings, MT
Jackson Giants at Billings, MT Halos – 7 p,m,
Wheatland Lobos vs. TBA (at Rapid City, SD)
Laramie Rangers vs. TBA (at Billings, MT)
Cody Cubs vs. Brandon Valley, SD – Noon at Rapid City, SD
Lovell Mustangs vs. TBA (at Billings, MT)
Douglas Tournament
Rock Springs Archie Hay Post 24 vs. Torrington Tigers – 4:30 p,m,
Green River Knights at Douglas Cats – 7 p,m,
Saturday, July 12
Cheyenne Post 6 vs. TBA
Gillette Roughriders vs. TBA (At Boise, ID)
Jackson Giants vs. Missoula, MT – 10 a.m. at Billings, MT
Wheatland Lobos vs. TBA (at Rapid City, SD)
Laramie Rangers vs. TBA (at Billings, MT)
Cody Cubs vs. Mitchell, SD – 5 p.m. and Rapid City, SD
Cody Cubs at Rapid City, SD Post 22 Expos – 7:30 p.m.
Powell Pioneers vs. TBA (at Billings, MT)
Lovell Mustangs vs. TBA (at Billings, MT)
Douglas Tournament
Rock Springs Archie Hay Post 24 vs. Riverton Raiders
Torrington Tigers vs. Riverton Raiders – 1 p.m.
Rawlins Generals vs. Green River Knights – 3:30 p.m.
Rawlins Generals at Douglas Cats – 6 p.m.
Sunday, July 13
Cheyenne Post 6 vs. TBA
Gillette Roughriders vs. TBA (at Boise, ID)
Jackson Giants vs. TBA (at Billings, MT)
Laramie Rangers vs. TBA (at Billings, MT)
Cody Cubs vs. Wheatland Lobos – 9am at Rapid City, SD
Powell Pioneers vs. TBA (at Billings, MT)
Lovell Mustangs vs. TBA (at Billings, MT)
Douglas Tournament
Schedule TBA
Teams Participating: Douglas Cats, Rawlins Generals, Green River Knights,
Torrington Tigers, Riverton Raiders, Rock Springs Archie Hay Post 24